Atrakcyjne ubezpieczenia pojazdów w firmie PZU

PZU to najbardziej znana firma ubezpieczeniowa w naszym kraju. Ma bogatą ofertę produktów, w tym związanych z ubezpieczeniem pojazdów mechanicznych. Z usług PZU od lat korzysta duża grupa ludzi, którzy doceniają firmę za szeroki wybór polis, elastyczne formy działania i korzystne warunki płatności składek. Warto przyjrzeć się bliżej tej ofercie.

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

W naszym kraju każdy kierowca musi wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Zabezpiecza ono przed skutkami wypadku, gdy osobą winną okaże się ubezpieczony. Polisa OC jest regulowana przez specjalną ustawę, dlatego PZU nie może dowolnie kształtować oferty. Można jednak uzyskać wysokie sumy ubezpieczenia, a odszkodowanie jest wypłacane za szkody występujące zarówno w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Warto dodać, że polisę OC można wykupić przez Internet, a składkę można podzielić nawet na 12 miesięcznych rat. Dzięki temu koszt ubezpieczenia nie będzie obciążeniem dla budżetu domowego.

Uzupełniające ubezpieczenie Autocasco

Uzyskanie odszkodowania za wypadek drogowy jest trudniejsze, jeżeli sprawcą zdarzenia jest osoba trzecia lub winny nie został rozpoznany. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia Autocasco. Działa po uszkodzeniu auta przez innego kierowcę, w akcie wandalizmu, w przypadku kradzieży lub włamania. PZU dodatkowo umożliwia wykupienie polisy zabezpieczającej koszty naprawy lub wymiany uszkodzonych szyb albo opon. Naprawa może być zrealizowana w jednym z warsztatów partnerskich, które działają na terenie całego kraju. Na czas przywrócenia auta do sprawności PZU proponuje wynajęcie samochodu zastępczego. 

Ubezpieczenie NNW, czyli ochrona zdrowia

Dużą popularnością cieszy się także polisa NNW, czyli ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W przypadku PZU na wsparcie finansowe można liczyć po zdarzeniu na drodze, które wywołało konieczność leczenia kierowcy i pasażerów. Środki finansowe mogą być przeznaczone na pokrycie kosztów niezbędnych leków lub rehabilitacji. Leczenie może być wykonywane w prywatnych placówkach medycznych. PZU chwali się, że średni czas na oczekiwanie wizyty u lekarza specjalisty to tylko 5 dni.

Oferta PZU może skutecznie zabezpieczyć zdrowie i życie kierowcy, a także jego najbliższych. Polisa może być wykupiona online, w jednym z oddziałów firmy lub przy współpracy agenta ubezpieczeniowego. W przypadku wątpliwości należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia lub skontaktować się z konsultantem dostępnym na całodobowej infolinii.